Filtruj według

Rok wydania

Rok wydania

Śledź nas

Aktywne filtry

4.9 42

Diana Robótki Extra 2/2024

Ich po prostu nie może zabraknąć w domowym skarbczyku ze ślicznościami. A mówimy tu oczywiście o… koronkach!
Siatkowe przy obrusie, w technice brugijskiej przy zasłonie, finezyjna koroneczka przy chusteczce lub żabocie bluzki. Wykańczają, ozdabiają i nadają luksusowy sznyt. Rzeczy zwykłe dzięki nim urastają do rangi unikatów.
Można wybrać wzór w fale, z sercami, z kwiatami. Prawdziwym majstersztykiem jest trójkątne wykończenie zasłony w pasy oraz skrzyneczka na biżuterię z trójwymiarowymi kwiatkami i wachlarzami we wzorze.
Kto szuka czegoś prostego, zwróci uwagę na plisę zielonego bieżnika – jej oczka wprawią w dobry nastrój o poranku!

Zobacz produkt
4.9 42

Diana Robótki Extra 2/2022

Nikt nie może wątpić, że wiosna już przyszła. A z nią kolory, kwiaty oraz plisy i koronki do chusteczek.
Wśród naszych propozycji znajdziecie klasyczne eleganckie koronki, ale również proste, nowoczesne wstawki do obrusu. Są siatkowe plisy, którymi ozdobicie firanki i powłoczki, a może zrobicie z nich szarfy do zasłon? Albo wykorzystacie, by nadać opatrzonej bluzce nowy charakter?

Jedne zagoszczą w salonie, inne w kuchni – wszystkie służą do ozdoby. Kto szuka modeli łatwych i szybkich do zrobienia – znajdzie takie. A kto ma ochotę na coś skomplikowanego, wymagającego wykazania się kunsztem w szydełkowaniu – też będzie usatysfakcjonowany.
Nikt nie będzie się nudził, a efekt pracy zawsze wzbudzi uznanie.

Zobacz produkt
4.9 42

Diana Robótki Extra 1/2021

W szczególe tkwi nie diabeł, lecz piękno. Obejrzyj wzory taśm, plis, wstawek i koronek zamieszczone w tym numerze, a zobaczysz, o co nam chodzi. Po ten zeszyt warto sięgnąć jednak nie tylko po opisy wykonania i schematy wzorów, cenne są w nim też pomysły, jak wykorzystać koronkowe ozdoby, a nawet, jak uszyć niektóre z nich.
Koronka wokół serwetki – to rzecz oczywista, siatkowe wykończenie podkładek pod talerze również, ale już wstawki na poszewce małej poduszki (np. w kształcie słonecznika) oraz wykończenie materiałowych koszyczków i lnianych woreczków mogą poszerzyć twoje spojrzenie na koronki. A to nie wszystko. W numerze podpowiadamy też, jak taśmami i wstawkami ozdobić baldachim kołyski, obrusy, półki, okno, a nawet album ze zdjęciami.

Zobacz produkt
4.9 42

Diana Robótki Extra 2/2019

Koronki na poduszkach i na ręcznikach, w oknie, na stole, na torbie z zakupami i między kartami książki. Tak wygląda koronkowy szał! Wykonane wzorem siatki zachwycają romantycznymi motywami albo geometrycznymi liniami, renesansowymi esami-floresami albo prostymi obrazkami. Koronka z przewagą łańcuszków jest zaś lekka niczym babie lato i dlatego pięknie wygląda jako obramowanie obrusu. Z kolei motyw, w którym połączono siatkę i zarys płatków z wielokrotnie nawijanych słupków, z najzwyklejszej torby na zakupy zrobi oryginalny dodatek. Są też inne koronki, do przyszycia na ręcznik i woreczek. Gdy przyjrzycie im się dokładniej, z całą pewnością docenicie fantazję, która nadała im kształt. Oprócz opisów wykonania koronek w numerze znajdziecie instrukcję szycia wspomnianych domowych akcesoriów. Gwarantujemy, że gdy ozdobicie je koronkami, nawet zwykły kawałek materiału nabierze wyjątkowości.

Zobacz produkt
4.9 42

Diana Robótki Extra 3/2018

Ręczne wykonanie koronki wymaga talentu, precyzji i wiedzy. Kiedyś do mistrzostwa dochodziło się latami, a wzory przekazywano z pokolenia na pokolenie. Dlatego ten zeszyt to gratka, bo gdzie indziej znajdziecie 23 wzory na oryginalne koronki w starym i nowoczesnym stylu. To nie są robótki, które można przerobić w ciągu jednego dnia, ich urok bije za to na głowę współczesne wzornictwo. W zeszycie znajdziecie m.in. wąskie wstawki, którymi można ozdobić poduszki czy płócienne torby. Jedne zachwycają geometrycznym wzorem, inne romantycznymi elementami. Mamy też szeroką koronkę z kwiatami ujętymi w romby, dwie białe propozycje w zygzakowe motywy oraz pomysły na obrobienie ręczników lub obrusów. Z łatwiejszych i bliższych współczesności projektów proponujemy osłonki na wazony, pierścienie do serwetek, zazdrostkę z motywem hiacyntów i kolorową roletę do łazienki. Wierzymy, że każda ukończona z tego zbioru koronka przywraca tej sztuce wartość, którą niszczy maszynowa produkcja.

Zobacz produkt
4.9 42

Diana Robótki Extra 4/2014

Oto prawdziwa gratka dla elegantek: szydełkowe koronki do chusteczek! W zeszycie 34 urocze koronki, łatwe i trudniejsze do wykonania, którymi ozdobicie nie tylko chusteczki, warto je bowiem naszyć także na kołnierzyki bluzek czy też na plisy, powłoczki. Będziecie potrzebowały cieniutkiego kordonka białego i w rozmaitych kolorach, pastelowych, ale także wyrazistych, oraz cienkiego szydełka, aby wykonać te wszystkie cudeńka. Będą idealnym prezentem dla solenizantów w różnym wieku, a was przeniosą do krainy przedwojennej elegancji.

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 3/2021

Wzory siatkowe i koronkowe, kształty serwetek od kwadratu po owal, ale w numerze dominują ażurowe łuki, kwiaty i  finezyjne ząbki. Znajdziecie wśród też serwetki jako komplet, plisy do ozdobienia regałów oraz kwadratową serwetkę siatkową przerabianą w okrążeniach, tak by nikt nie nudził się podczas szydełkowania. Możecie wybrać sploty proste lub trudne, ale efekty zawsze będą wspaniałe.

Zobacz produkt
4.9 42

Szydełkowanie 3/2013

Dzięki Szydełkowaniu możemy się zabrać za ozdabianie całego domu. Wykonujemy bowiem wyjątkowej urody koronkowe wstawki, poduszki, zazdrostki i dekoracje okienne, ale także oczywiście serwetki, plisy, pierścienie do serwetek i inne ozdoby stołu, narzuty, obrus, łapki kuchenne, koronki do chusteczek – chyba wymieniliśmy wszystkie. Zachęcamy do szydełkowania!

Zobacz produkt