Filtruj według

Rok wydania

Rok wydania

Śledź nas

Sabrina Robótki Extra 57 products.

Wyświetlanie 1-12 z 57 elementów

Aktywne filtry

4.9 42

Sabrina Robótki Extra 3/2018

Dołącz do osób, które dekorują swój dom samodzielnie wykonanymi ozdobami. Chwyć za szydełko i zrób bieżnik, mandale do zamieszenia na ścianie, koszyk na owoce, ozdobną poduszkę lub makatę. To nie jest trudne, tym bardziej że większość modeli wykonuje się jak patchwork, czyli przez łączenie motywów. Technika ta jest szczególnie korzystna dla początkujących miłośników szydełkowania, ponieważ przez wielokrotne powtarzanie tych samych motywów nie tylko utrwala się nabyte już umiejętności, ale i łatwiej poprawia błędy. Zachęcamy także do szycia, dlatego opisujemy sposób wykonania osłonki pod drzwi w kształcie długaśnego kocura, kopertówki, do której można później dorobić na szydełku koronkową klapę oraz pokrowiec na pufa z szydełkowanymi ozdobami. 

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 4/2021

Na koronkowe serwetki zawsze jest miejsce. Filigranowe, ażurowe, wręcz pajęczynowe sploty wprawiają w podziw, przynoszą wykonawcy wyrazy uznania. Ale, ale… nie od razu zbudowano Kraków, więc dla początkujących szydełkomaniaków też znajdzie się kilka wzorów. Potrenujcie na nich podstawowe oczka, a potem zabierzcie się za bardziej skomplikowane dzieła. Po pierwszej trudniejszej serwetce przyjdzie czas na bardziej skomplikowane, aż w końcu odważycie się zrobić arcydzieła ze słupkami widełkowymi. Takimi serwetkami można się chwalić przez wiele sezonów. Zwróćcie też uwagę na aranżację, która prostą serwetkę zmieni w dekorację stołu na uroczyste, świąteczne chwile.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 4/2012

Zeszyt poświęcony bieżnikom i serwetkom wykonywanym na szydełku. Są tu zarówno modele siatkowe, jak i koronkowe, serwetę ze środkiem obrabianym wzorem ananasa, białą kwadratową serwetkę, której środkowe motywy wykonujemy techniką tasiemkową, a obrąbek łukami łańcuszka, serwetkę z patchworków, siatkowe bieżniki. Wszystkie są ozdobne i bardzo fantazyjne, tak że na pewno znajdą wielu zwolenników.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 3/2021

Latem poświęcamy oknom sporo uwagi. Często przez nie wyglądamy, odsłaniamy, zasłaniamy... warto więc zmienić wystrój okna, tak by nadal cieszyło oczy domownicków. Prezentujemy wzory firanek w różnych stylach, na mniejsze i większe okna. Jedne zasłony powstają jako patchworki, inne szydełkujemy jako duże projekty. Są takie, które łatwo dopasować do wielkości własnego okna, ale i takie - wykonywane wzorami siatkowymi - których wielkość można korygować jedynie grubością kordonka.

W kwiaty, z sylwetką murzynki, z konikami morskimi, z żaglowcem, w róże lub z rozetek i ażurowych pasków, a także z frędzlami, zaokrąglone lub proste, powcinane lub z ząbkowanym brzegiem... czego szukasz? Zajrzyj, może tutaj znajdziesz wzór, którego potrzebujesz.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 2/2021

Na duże projekty trzeba przygotować dużo kordonka i zarezerwować czas, ale właśnie takie obrusy zamieszczamy w tym numerze Sabriny Robótki Extra. Obrusy na stoły okrągłe lub prostokątne, z prostym brzegiem lub finezyjnymi łukami, z motywami kwiatowymi lub ptaszkami, szydełkowane jako całość lub z elementów. Znajdziecie tu modele siatkowe i koronkowe oraz z różnej wielkości rozetek, a nawet z serwetek. Wspaniałą koronkę kwiatową (kolorowy schemat ułatwi pracę) możecie doszyć nie tylko do obrusu, ale i do zasłonki, tak by wystrój pokoju był kompletny. Zachęcamy, zajrzyjcie do numeru i same sprawdźcie, który z modeli przypadnie wam do gustu.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 1/2021

O, ten numer cię zaciekawi. Oprócz ozdób na Wielkanoc znajdziesz w nim pomysły na różne szydełkowane ozdoby.
Zeszyt otwierają koronki na formy w kształcie jajek, ale pomysłów na pisanki jest więcej. A jeśli do świąt podchodzisz z humorem, zrób zające wys. na 20 cm, które służą za kapturki na jajka.
Mamy też serwetki i obrusy. Większość przerabia się wzorem siatki, np. z kaczką (40 × 41 cm), z kogutami (85 × 85 cm) czy z zającem (33 × 43 cm), ale jest też koronkowy obrus (śr. 50 cm), który przypomina kwiat, i model śr. 90 cm z florystycznymi motywami.
Z kompletów znajdziecie filetowe robótki zarówno z motylami (zazdrostka, serwetka), jak i geometrycznymi wzorami (koronki do obrusu, który proponujemy ozdobić atłaskowym ściegiem). Są też kwiaty zaplątane w sieć oczek, które tworzą m.in. zazdrostkę, i ozdoby z motywem kwiatów, np. zawieszka na metalowej obręczy.
Numer zamyka komplet do kuchni i jadalni z szydełkowanymi wstawkami z motywami motyli, konewki i kwiatków.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 5/2020

Długie jesienne wieczory najlepiej wykorzystać na szydełkowanie świątecznych ozdób. Dlatego ten numer im poświęciliśmy w całości.
Jeśli masz przyjemność z obrabiania akrylowych kul, dzwonków i gwiazd, w numerze znajdziesz kilka różnych koronkowych wzorów. Zamieściliśmy też pomysł na wyeksponowanie na kulach z separatorami małych dzieł wyhaftowanych krzyżykami.
Na kolejnych stronach znajdziesz też inne szydełkowane robótki, np. ozdoby, które polecamy przymocować do kawałka drewna lub na blejtram – świetny i prosty sposób na oryginalną dekorację; serwetki (przerabiane wzorem siatki lub koronką), bieżnik, taśmy i zawieszkę z motywem gwiazdy oraz obrus i serwetę z aniołkami.
Dla osób, które z humorem podchodzą do dekorowania, polecamy mikołaje na korku lub z szyszek, laleczki-aniołki oraz bałwanki w kolorowych czapeczkach. Na elegancką oprawę prezentów i stołu lepsze zaś będą gwiazdki z nanizanymi perełkami

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 4/2020

Aby radość mieli ci, co przez okno wyglądają, jak i ci, co przez nie zaglądają – wyszydełkuj firankę albo zazdrostkę. Pomoże ci w tym numer z czytelnymi schematami i opisami wykonania 19 modeli.
W kuchni i na korytarzu przyjemność daje wyglądanie przez okno ozdobione zazdrostkami. Możesz zrobić je z pionowych paneli w kwiaty lub z koronkowymi mandalami, z małych motywów połączonych jak w patchworku albo w całości, aby wyeksponować fantazyjne szlaczki.
W numerze znajdziesz też trójkątną firankę z kwiatami (26 × 83 cm). Gęsta siatka i wyraźnie zarysowane linie motywów pozwalają na zawieszenie jej w pokoju dziennym. Chyba że wolisz firankę w geometryczne wzory – w numerze model ten ma wym. 60 × 63 cm, ale poszerzaj i wydłużaj go dowolnie. Wejście balkonowe ozdób z kolei firankę z motylami (45 × 101 cm), zachwyci wszystkich po obu stronach okna.
Mamy też propozycje na okno w pokoju dla dzieci: zazdrostkę z misiem (51 × 56 cm), z myszkami (34 × 83 cm) lub z latawcem (82 × 55 cm).

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 3/2020

Bieżnik. Może być mały, ale wymagający, jak serweta o wym. 21 × 31 cm, z kunsztownymi łukami i okręgami. Może być duży (nawet 57 × 102 cm), ale łatwy do zrobienia, a to dzięki regularnej siatce z kwiatowym motywem. Może być też… przeciętnej wielkości, jak np. bieżnik o wym. 43 × 80 cm, którego obrzeże zdobią kwiaty z pęczków, albo filetowa ozdoba (35 × 94 cm) z różami.
Ponieważ gęsty wzór filetowy pozwala „malować” różne obrazy, polecamy serwetę z pawiami i rustykalnymi kwiatami. Wolisz barokowe ornamenty? Zrób bieżnik z florystycznymi zawijasami (49 × 81 cm). Ale zwróć też uwagę na wzór bieżnika vintage. Jego środek wypełnia gałązka z kwiatem, a długie brzegi zdobi wzór pajączków.
Niektórzy szukają mocniejszego akcentu. Granatowy bieżnik (35 × 50 cm) świetnie spełni się w tej roli. Dominują w nim ostre kąty i linie z wielokrotnych słupków. Delikatniejsza jest niebieska serwetka, bo jej centrum – pas splecionych kółek – otaczają dwa owale koronkowych wachlarzy. Który z nich wybierzesz?

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 1/2020

Niektórzy sądzą, że do wiosny jeszcze daleko, wszak mamy luty… ale za nim raźno marzec spieszy! Trzeba się więc przygotować, zrobić serwetkę w kształcie kwiatka, osłonkę na wazon z kolorowymi motylami lub zawieszki kwiaty albo taśmę z tulipanami, by naszyć ją na bieżnik z materiału. A jeśli nie te ozdoby, to może bieżnik z mereżek w kształcie kropli połączonych przerabianymi siatką motylkami i tulipanami, panel firanki (wym. 57 × 173 cm) z esami-floresami albo – o tak! – szydełkowane szafirki. Na regenerujący wiosenny sen mamy trzy poszewki na jaśki z szydełkowanymi wstawkami, dwie przytulanki w kształcie owieczki (wys. 34 i 36 cm) oraz trzy łapacze snów – warto się nimi zainteresować. A gdy przygrzeje słonko, to przyjdzie kwiecień… i Wielkanoc. Na tę okazję przydadzą się opisy szydełkowania pisanek, zabawnych osłonek na jajka, aby za szybko nie wystygały, oraz bajecznie kolorowych dekoracji na stół: koszyczków na jajka, podkładek pod talerze i szklanki oraz osłonek na wazoniki.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 6/2019

Kolejne pomysły na obrobienie akrylowych bombek w różnych kształtach (9 zestawów), wyszydełkowanie lub obrobienie materiału (19 serwetek i 2 obrusy), wykonanie filetowych zazdrostek (z gwiazdami, dzwonkami, aniołkiem oraz wsią z kościołem na górce i amatorką sanek), wyszydełkowanie gwiazdy betlejemskiej do stroików (3 sposoby), do tego 2 aniołki, 2 kartki z życzeniami oraz torebka (kopertówka) i poszewka na jaśka. Wiele ozdób zgrupowaliśmy w komplety. Najefektowniejsze – bo wrabia się w nie srebrne perełki – są białe bombki, osłonka na świecznik i okrągła zawieszka rozpostarta na obręczy z drutu. Elegancki jest srebrno-biały komplet bombek i serwetek, z których jedną, materiałową, obrabia się koronką i zdobi haftem. Pomysłowością zaskakuje złoty komplet z zielonymi choinkami, które wrabia się w przerabiane słupkami bombki i serwetkę. Rozbawić może zaś zestaw z bałwankami. Ich wizerunki w bombkach i serwetce naszywa się na gotowe robótki, a w poszewce – wrabia.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 5/2019

Obrus: chroni i zdobi, ale może też być powodem do dumy. Jak? Ano, najlepiej zrobić go samemu. Ten numer to świetna okazja, bo znajdziecie w nim proste i trudne modele; okrągłe, kwadratowe, prostokątne, a nawet jeden owalny (z ananasami!). Większość obrusów przerabia się wzorem siatki, np. niemal przezroczysty model z połączonych kwadratów (każdy o wym. 29 × 29 cm), z dużymi różami (śr. obrusu 98 cm) czy z elegancko połączonych pasów (całość 110 × 150 cm). Są też obrusy z materiału, obrabiane koronką. Wart polecenia jest model z zielonym pasem, na którym widnieją przestrzenne kwiatki – och te pęczki ze słupków! Jeśli zaś lubicie łączyć techniki, uszyjcie obrus z materiału, krzyżykami wyhaftujcie na nim róże, a później, obrabiając brzegi, ten sam motyw wyszydełkujcie techniką siatki. No tak, jeszcze ktoś pomyśli, że w numerze są tylko obrusy filetowe, a to nieprawda! Znajdziecie też modele „łańcuszkowe”, np.: czerwony obrus śr. 82 cm z połączonych rozet czy model śr. 53 cm z rybkami w sieci.

Zobacz produkt