Filtruj według

Rok wydania

Rok wydania

Śledź nas

Sabrina Robótki Extra 52 products.

Wyświetlanie 1-12 z 52 elementów

Aktywne filtry

4.9 42

Sabrina Robótki Extra 5/2021

Jest taki czas w roku, gdy wszystko wokół nas staje się lepsze, i choć to tylko kilka dni, to właśnie wtedy mamy chęć czynienia dobra, wtedy ładujemy nasze baterie optymizmem. 

Serwetki, dekoracje okienne, ozdoby choinkowe – wiele z nich z pięknych metalizowanych kordonków, które wspaniale rozsiewają blask lampek, inne w tradycyjnej czerwieni i złocie, a jeszcze inne – w bieli. 

Gwiazdki na patyku, okrągłe zawieszki w obręczach, kokardy do ozdobienia choinki, mikołajowy but na prezenty, betlejemskie gwiazdy (na serwecie, taśmie i poduszce), bombki w kształcie łezki lub tradycyjne kule, dzwonki, aniołki, prezenciki, bałwanki, grzybki, a nawet lokomotywa – to wszystko może ozdobić choinkę lub posłużyć do przygotowania stroika. 

Są też mniejsze i większe siatkowe projekty: firanka z saniami św. Mikołaja i pejzażem, firanka z ratuszem lub bałwankami lub dekoracje okienne. 

Jest w czym wybierać, bo skala trudności zamieszczonych wzorów oscyluje od poziomu dla nowicjuszy po kunsztowne sploty dla znawców szydełka. Obejrzyjcie, co czeka na was w Sabrinie Robótki Extra i zadecydujcie, od którego z projektów zaczniecie zimową przygodę z dekoracjami. 

Tagi:

patchworkowa serwetka, firanka, obrus, serweta, serwetka do obrabiania, bomki, zawieszki na choinkę, dzwonek, łezka, gwiazdka na piku, stroik na Boże Narodzenie, na święta, gwiazda betlejemska, mały aniołek, figurka aniołka, na choinkę. bałwanek, siatkowa firanka

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 3/2018

Dołącz do osób, które dekorują swój dom samodzielnie wykonanymi ozdobami. Chwyć za szydełko i zrób bieżnik, mandale do zamieszenia na ścianie, koszyk na owoce, ozdobną poduszkę lub makatę. To nie jest trudne, tym bardziej że większość modeli wykonuje się jak patchwork, czyli przez łączenie motywów. Technika ta jest szczególnie korzystna dla początkujących miłośników szydełkowania, ponieważ przez wielokrotne powtarzanie tych samych motywów nie tylko utrwala się nabyte już umiejętności, ale i łatwiej poprawia błędy. Zachęcamy także do szycia, dlatego opisujemy sposób wykonania osłonki pod drzwi w kształcie długaśnego kocura, kopertówki, do której można później dorobić na szydełku koronkową klapę oraz pokrowiec na pufa z szydełkowanymi ozdobami. 

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 4/2021

Na koronkowe serwetki zawsze jest miejsce. Filigranowe, ażurowe, wręcz pajęczynowe sploty wprawiają w podziw, przynoszą wykonawcy wyrazy uznania. Ale, ale… nie od razu zbudowano Kraków, więc dla początkujących szydełkomaniaków też znajdzie się kilka wzorów. Potrenujcie na nich podstawowe oczka, a potem zabierzcie się za bardziej skomplikowane dzieła. Po pierwszej trudniejszej serwetce przyjdzie czas na bardziej skomplikowane, aż w końcu odważycie się zrobić arcydzieła ze słupkami widełkowymi. Takimi serwetkami można się chwalić przez wiele sezonów. Zwróćcie też uwagę na aranżację, która prostą serwetkę zmieni w dekorację stołu na uroczyste, świąteczne chwile.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 3/2021

Latem poświęcamy oknom sporo uwagi. Często przez nie wyglądamy, odsłaniamy, zasłaniamy... warto więc zmienić wystrój okna, tak by nadal cieszyło oczy domownicków. Prezentujemy wzory firanek w różnych stylach, na mniejsze i większe okna. Jedne zasłony powstają jako patchworki, inne szydełkujemy jako duże projekty. Są takie, które łatwo dopasować do wielkości własnego okna, ale i takie - wykonywane wzorami siatkowymi - których wielkość można korygować jedynie grubością kordonka.

W kwiaty, z sylwetką murzynki, z konikami morskimi, z żaglowcem, w róże lub z rozetek i ażurowych pasków, a także z frędzlami, zaokrąglone lub proste, powcinane lub z ząbkowanym brzegiem... czego szukasz? Zajrzyj, może tutaj znajdziesz wzór, którego potrzebujesz.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 2/2021

Na duże projekty trzeba przygotować dużo kordonka i zarezerwować czas, ale właśnie takie obrusy zamieszczamy w tym numerze Sabriny Robótki Extra. Obrusy na stoły okrągłe lub prostokątne, z prostym brzegiem lub finezyjnymi łukami, z motywami kwiatowymi lub ptaszkami, szydełkowane jako całość lub z elementów. Znajdziecie tu modele siatkowe i koronkowe oraz z różnej wielkości rozetek, a nawet z serwetek. Wspaniałą koronkę kwiatową (kolorowy schemat ułatwi pracę) możecie doszyć nie tylko do obrusu, ale i do zasłonki, tak by wystrój pokoju był kompletny. Zachęcamy, zajrzyjcie do numeru i same sprawdźcie, który z modeli przypadnie wam do gustu.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 1/2021

O, ten numer cię zaciekawi. Oprócz ozdób na Wielkanoc znajdziesz w nim pomysły na różne szydełkowane ozdoby.
Zeszyt otwierają koronki na formy w kształcie jajek, ale pomysłów na pisanki jest więcej. A jeśli do świąt podchodzisz z humorem, zrób zające wys. na 20 cm, które służą za kapturki na jajka.
Mamy też serwetki i obrusy. Większość przerabia się wzorem siatki, np. z kaczką (40 × 41 cm), z kogutami (85 × 85 cm) czy z zającem (33 × 43 cm), ale jest też koronkowy obrus (śr. 50 cm), który przypomina kwiat, i model śr. 90 cm z florystycznymi motywami.
Z kompletów znajdziecie filetowe robótki zarówno z motylami (zazdrostka, serwetka), jak i geometrycznymi wzorami (koronki do obrusu, który proponujemy ozdobić atłaskowym ściegiem). Są też kwiaty zaplątane w sieć oczek, które tworzą m.in. zazdrostkę, i ozdoby z motywem kwiatów, np. zawieszka na metalowej obręczy.
Numer zamyka komplet do kuchni i jadalni z szydełkowanymi wstawkami z motywami motyli, konewki i kwiatków.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 5/2020

Długie jesienne wieczory najlepiej wykorzystać na szydełkowanie świątecznych ozdób. Dlatego ten numer im poświęciliśmy w całości.
Jeśli masz przyjemność z obrabiania akrylowych kul, dzwonków i gwiazd, w numerze znajdziesz kilka różnych koronkowych wzorów. Zamieściliśmy też pomysł na wyeksponowanie na kulach z separatorami małych dzieł wyhaftowanych krzyżykami.
Na kolejnych stronach znajdziesz też inne szydełkowane robótki, np. ozdoby, które polecamy przymocować do kawałka drewna lub na blejtram – świetny i prosty sposób na oryginalną dekorację; serwetki (przerabiane wzorem siatki lub koronką), bieżnik, taśmy i zawieszkę z motywem gwiazdy oraz obrus i serwetę z aniołkami.
Dla osób, które z humorem podchodzą do dekorowania, polecamy mikołaje na korku lub z szyszek, laleczki-aniołki oraz bałwanki w kolorowych czapeczkach. Na elegancką oprawę prezentów i stołu lepsze zaś będą gwiazdki z nanizanymi perełkami

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 3/2020

Bieżnik. Może być mały, ale wymagający, jak serweta o wym. 21 × 31 cm, z kunsztownymi łukami i okręgami. Może być duży (nawet 57 × 102 cm), ale łatwy do zrobienia, a to dzięki regularnej siatce z kwiatowym motywem. Może być też… przeciętnej wielkości, jak np. bieżnik o wym. 43 × 80 cm, którego obrzeże zdobią kwiaty z pęczków, albo filetowa ozdoba (35 × 94 cm) z różami.
Ponieważ gęsty wzór filetowy pozwala „malować” różne obrazy, polecamy serwetę z pawiami i rustykalnymi kwiatami. Wolisz barokowe ornamenty? Zrób bieżnik z florystycznymi zawijasami (49 × 81 cm). Ale zwróć też uwagę na wzór bieżnika vintage. Jego środek wypełnia gałązka z kwiatem, a długie brzegi zdobi wzór pajączków.
Niektórzy szukają mocniejszego akcentu. Granatowy bieżnik (35 × 50 cm) świetnie spełni się w tej roli. Dominują w nim ostre kąty i linie z wielokrotnych słupków. Delikatniejsza jest niebieska serwetka, bo jej centrum – pas splecionych kółek – otaczają dwa owale koronkowych wachlarzy. Który z nich wybierzesz?

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 6/2019

Kolejne pomysły na obrobienie akrylowych bombek w różnych kształtach (9 zestawów), wyszydełkowanie lub obrobienie materiału (19 serwetek i 2 obrusy), wykonanie filetowych zazdrostek (z gwiazdami, dzwonkami, aniołkiem oraz wsią z kościołem na górce i amatorką sanek), wyszydełkowanie gwiazdy betlejemskiej do stroików (3 sposoby), do tego 2 aniołki, 2 kartki z życzeniami oraz torebka (kopertówka) i poszewka na jaśka. Wiele ozdób zgrupowaliśmy w komplety. Najefektowniejsze – bo wrabia się w nie srebrne perełki – są białe bombki, osłonka na świecznik i okrągła zawieszka rozpostarta na obręczy z drutu. Elegancki jest srebrno-biały komplet bombek i serwetek, z których jedną, materiałową, obrabia się koronką i zdobi haftem. Pomysłowością zaskakuje złoty komplet z zielonymi choinkami, które wrabia się w przerabiane słupkami bombki i serwetkę. Rozbawić może zaś zestaw z bałwankami. Ich wizerunki w bombkach i serwetce naszywa się na gotowe robótki, a w poszewce – wrabia.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 3/2019

Szydełkowe modele prezentowane w tym numerze spaja patchworkowa technika łączenia motywów. To wdzięczny i elastyczny sposób komponowania obrusów, zasłon, pledów, makatki i bieżników, i do niczego niezobowiązujący, bo z niepołączonych robótek można zrobić poszewki na jaśki, naszywane ozdoby na poduszki, małe serwetki lub podkładki pod kubki. W numerze znajdziecie każdą z wymienionych ozdób. Wzorów i pomysłów jest mnóstwo: od połączonych motywów kwiatowych na planie kwadratu – tak powstaje zachwycająca firanka i obrus; przez obrabiane koronkowym ażurem mereżki w kształcie kwiatu z naszytymi kontrastowanymi rozetami – nasz okładkowy model; pled z kolorowych kwadratów, które również mogą ozdabiać poduszki; obrus z łączonych kwadratowych kawałków materiału obrobionych delikatną koronką; aż po makatkę przerabianą różnymi wzorami siatki, z których wyłaniają się rajskie motyle.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 2/2019

Pierwszy w tym roku tak sielski numer! Dzięki ażurom i pastelom powstają lekkie robótki, a dzięki subtelnemu humorowi – ciekawe ozdoby. Kwintesencją tego połączenia są pierwsze cztery modele: szydełkowane cukierki i lizaki, szkatułka i „salaterka” na słodkości. Filigranowe sploty odnajdziecie zaś w patchworkowej serwetce z motywem rozety, w sześciokątnej robótce w nietuzinkową siatkę czy w szerokich bordiurach, którymi obszywa się materiał. Ażurowa jest też zazdrostka oraz zielono-białe łezkowe motywy, które łączy się w serwetkę. Widoczną w każdym projekcie radość tworzenia kumulują małe bieżniki przerabiane zwartymi słupkami. A co z sielanką? Odnajdziecie ją, siedząc we własnym kąciku z kawą w filiżance podaną na serwetce z adekwatnym motywem, szydełkowaną filiżanką wypełnioną słodkościami oraz miękkim światłem przesączającym się przez ażurowy abażur.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 1/2019

Niech Wielkanoc będzie okazją do nieskrępowanego szydełkowania pisanek, kolorowych serwetek i wszelakiego rodzaju ozdób. Zacznijmy od akrylowych jajek, bo projektów na ich ozdabianie jest w tym numerze chyba najwięcej. Do jednych włożyliśmy szydełkowane kwiatki, do innych piórka; obie wersje warto obrobić delikatną koronką. Ale na taką ozdobę można też nanizać błyszczące koraliki i stworzyć kolekcję niemal carskich jajek. Styl fikuśny reprezentuje koronka z połączonych kwiatków. Są też jednak projekty, które idealnie sprawdzą się na wiosenne porządki kordonków. Zobaczcie, jakie cudeńka można wyczarować z resztek! Oprócz tego w numerze znajdziecie schematy do serwetek i bieżników, w tym z motywem zajączka i kurczaczka, oba wykonane w technice siatkowej. Jednak wszelkie achy i ochy warto zachować dla ozdób: dzierganych muffinów i tortu, kogucików na jajka i kury z pisklakami, które pod piórkami mogą schować niejeden cukierek, a przede wszystkim dla beztroskiej kury, która uczy pisklaki, jak wywijać nóżkami.

Zobacz produkt