Filtruj według

Rok wydania

Rok wydania

Folow Us

Sabrina Robótki Extra 57 products.

Wyświetlanie 1-12 z 57 elementów

Aktywne filtry

4.9 42

Sabrina Robótki Extra 4/2012

Zeszyt poświęcony bieżnikom i serwetkom wykonywanym na szydełku. Są tu zarówno modele siatkowe, jak i koronkowe, serwetę ze środkiem obrabianym wzorem ananasa, białą kwadratową serwetkę, której środkowe motywy wykonujemy techniką tasiemkową, a obrąbek łukami łańcuszka, serwetkę z patchworków, siatkowe bieżniki. Wszystkie są ozdobne i bardzo fantazyjne, tak że na pewno znajdą wielu zwolenników.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 5/2010

Siatkowe i koronkowe serwetki małe i duże, okrągłe, owalne, o finezyjnych kształtach, np. muszelek. Bieżniki patchworkowe, prostokątne, o kształcie mocno wydłużonej elipsy. Dekoracyjne motywy serc, kuli w komplecie z serwetkami (propozycja na wykorzystanie tej samej rozety). Motywy kwiatowe, gwiazdki, liście oraz efektowne wykończenia brzegów.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 3/2021

Latem poświęcamy oknom sporo uwagi. Często przez nie wyglądamy, odsłaniamy, zasłaniamy... warto więc zmienić wystrój okna, tak by nadal cieszyło oczy domownicków. Prezentujemy wzory firanek w różnych stylach, na mniejsze i większe okna. Jedne zasłony powstają jako patchworki, inne szydełkujemy jako duże projekty. Są takie, które łatwo dopasować do wielkości własnego okna, ale i takie - wykonywane wzorami siatkowymi - których wielkość można korygować jedynie grubością kordonka.

W kwiaty, z sylwetką murzynki, z konikami morskimi, z żaglowcem, w róże lub z rozetek i ażurowych pasków, a także z frędzlami, zaokrąglone lub proste, powcinane lub z ząbkowanym brzegiem... czego szukasz? Zajrzyj, może tutaj znajdziesz wzór, którego potrzebujesz.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 2/2021

Na duże projekty trzeba przygotować dużo kordonka i zarezerwować czas, ale właśnie takie obrusy zamieszczamy w tym numerze Sabriny Robótki Extra. Obrusy na stoły okrągłe lub prostokątne, z prostym brzegiem lub finezyjnymi łukami, z motywami kwiatowymi lub ptaszkami, szydełkowane jako całość lub z elementów. Znajdziecie tu modele siatkowe i koronkowe oraz z różnej wielkości rozetek, a nawet z serwetek. Wspaniałą koronkę kwiatową (kolorowy schemat ułatwi pracę) możecie doszyć nie tylko do obrusu, ale i do zasłonki, tak by wystrój pokoju był kompletny. Zachęcamy, zajrzyjcie do numeru i same sprawdźcie, który z modeli przypadnie wam do gustu.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 1/2021

O, ten numer cię zaciekawi. Oprócz ozdób na Wielkanoc znajdziesz w nim pomysły na różne szydełkowane ozdoby.
Zeszyt otwierają koronki na formy w kształcie jajek, ale pomysłów na pisanki jest więcej. A jeśli do świąt podchodzisz z humorem, zrób zające wys. na 20 cm, które służą za kapturki na jajka.
Mamy też serwetki i obrusy. Większość przerabia się wzorem siatki, np. z kaczką (40 × 41 cm), z kogutami (85 × 85 cm) czy z zającem (33 × 43 cm), ale jest też koronkowy obrus (śr. 50 cm), który przypomina kwiat, i model śr. 90 cm z florystycznymi motywami.
Z kompletów znajdziecie filetowe robótki zarówno z motylami (zazdrostka, serwetka), jak i geometrycznymi wzorami (koronki do obrusu, który proponujemy ozdobić atłaskowym ściegiem). Są też kwiaty zaplątane w sieć oczek, które tworzą m.in. zazdrostkę, i ozdoby z motywem kwiatów, np. zawieszka na metalowej obręczy.
Numer zamyka komplet do kuchni i jadalni z szydełkowanymi wstawkami z motywami motyli, konewki i kwiatków.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 5/2020

Długie jesienne wieczory najlepiej wykorzystać na szydełkowanie świątecznych ozdób. Dlatego ten numer im poświęciliśmy w całości.
Jeśli masz przyjemność z obrabiania akrylowych kul, dzwonków i gwiazd, w numerze znajdziesz kilka różnych koronkowych wzorów. Zamieściliśmy też pomysł na wyeksponowanie na kulach z separatorami małych dzieł wyhaftowanych krzyżykami.
Na kolejnych stronach znajdziesz też inne szydełkowane robótki, np. ozdoby, które polecamy przymocować do kawałka drewna lub na blejtram – świetny i prosty sposób na oryginalną dekorację; serwetki (przerabiane wzorem siatki lub koronką), bieżnik, taśmy i zawieszkę z motywem gwiazdy oraz obrus i serwetę z aniołkami.
Dla osób, które z humorem podchodzą do dekorowania, polecamy mikołaje na korku lub z szyszek, laleczki-aniołki oraz bałwanki w kolorowych czapeczkach. Na elegancką oprawę prezentów i stołu lepsze zaś będą gwiazdki z nanizanymi perełkami

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 4/2020

Aby radość mieli ci, co przez okno wyglądają, jak i ci, co przez nie zaglądają – wyszydełkuj firankę albo zazdrostkę. Pomoże ci w tym numer z czytelnymi schematami i opisami wykonania 19 modeli.
W kuchni i na korytarzu przyjemność daje wyglądanie przez okno ozdobione zazdrostkami. Możesz zrobić je z pionowych paneli w kwiaty lub z koronkowymi mandalami, z małych motywów połączonych jak w patchworku albo w całości, aby wyeksponować fantazyjne szlaczki.
W numerze znajdziesz też trójkątną firankę z kwiatami (26 × 83 cm). Gęsta siatka i wyraźnie zarysowane linie motywów pozwalają na zawieszenie jej w pokoju dziennym. Chyba że wolisz firankę w geometryczne wzory – w numerze model ten ma wym. 60 × 63 cm, ale poszerzaj i wydłużaj go dowolnie. Wejście balkonowe ozdób z kolei firankę z motylami (45 × 101 cm), zachwyci wszystkich po obu stronach okna.
Mamy też propozycje na okno w pokoju dla dzieci: zazdrostkę z misiem (51 × 56 cm), z myszkami (34 × 83 cm) lub z latawcem (82 × 55 cm).

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 3/2020

Bieżnik. Może być mały, ale wymagający, jak serweta o wym. 21 × 31 cm, z kunsztownymi łukami i okręgami. Może być duży (nawet 57 × 102 cm), ale łatwy do zrobienia, a to dzięki regularnej siatce z kwiatowym motywem. Może być też… przeciętnej wielkości, jak np. bieżnik o wym. 43 × 80 cm, którego obrzeże zdobią kwiaty z pęczków, albo filetowa ozdoba (35 × 94 cm) z różami.
Ponieważ gęsty wzór filetowy pozwala „malować” różne obrazy, polecamy serwetę z pawiami i rustykalnymi kwiatami. Wolisz barokowe ornamenty? Zrób bieżnik z florystycznymi zawijasami (49 × 81 cm). Ale zwróć też uwagę na wzór bieżnika vintage. Jego środek wypełnia gałązka z kwiatem, a długie brzegi zdobi wzór pajączków.
Niektórzy szukają mocniejszego akcentu. Granatowy bieżnik (35 × 50 cm) świetnie spełni się w tej roli. Dominują w nim ostre kąty i linie z wielokrotnych słupków. Delikatniejsza jest niebieska serwetka, bo jej centrum – pas splecionych kółek – otaczają dwa owale koronkowych wachlarzy. Który z nich wybierzesz?

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 2/2020

Obrus to rzeczowy dowód zmiany obyczajów. Kiedyś był to kawałek płótna, w który wycierano ręce, a dziś – ozdoba stołu. Wyrazem tych zmian niech będzie numer, który w całości poświęcony jest dekoracyjnym obrusom. Można je zrobić w technice siatkowej. Przykładem niech będą kwadratowe modele w geometryczne wzory (np. o wym. 95 × 95 cm), rokokowe ornamenty (wym. 83 × 94 cm), róże (wym. 95 × 124 cm) lub róże i motyle (wym. 60 × 91 cm). Można je przerabiać koronką (np. rozeta śr. 75 cm) lub rustykalna serweta (śr. 136 cm), przy czym miłośnicy koronek brugijskich będą zachwyceni serwetą o śr. 104 cm.

W numerze znajdziecie też obrusy patchworkowe, np. z rozetek (całość 94 × 94 cm) albo z przerabianych siatką kwadratów (całość 98 × 98 cm). Jest też obrus, który powstał przez połączenie ośmiokątnych kawałków materiału szydełkowanymi gwiazdkami i siatką. Jako ozdobę proponujemy zaś siatkową plisę (szer. 13 cm) z motywami pajączków.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 1/2020

Niektórzy sądzą, że do wiosny jeszcze daleko, wszak mamy luty… ale za nim raźno marzec spieszy! Trzeba się więc przygotować, zrobić serwetkę w kształcie kwiatka, osłonkę na wazon z kolorowymi motylami lub zawieszki kwiaty albo taśmę z tulipanami, by naszyć ją na bieżnik z materiału. A jeśli nie te ozdoby, to może bieżnik z mereżek w kształcie kropli połączonych przerabianymi siatką motylkami i tulipanami, panel firanki (wym. 57 × 173 cm) z esami-floresami albo – o tak! – szydełkowane szafirki. Na regenerujący wiosenny sen mamy trzy poszewki na jaśki z szydełkowanymi wstawkami, dwie przytulanki w kształcie owieczki (wys. 34 i 36 cm) oraz trzy łapacze snów – warto się nimi zainteresować. A gdy przygrzeje słonko, to przyjdzie kwiecień… i Wielkanoc. Na tę okazję przydadzą się opisy szydełkowania pisanek, zabawnych osłonek na jajka, aby za szybko nie wystygały, oraz bajecznie kolorowych dekoracji na stół: koszyczków na jajka, podkładek pod talerze i szklanki oraz osłonek na wazoniki.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 6/2019

Kolejne pomysły na obrobienie akrylowych bombek w różnych kształtach (9 zestawów), wyszydełkowanie lub obrobienie materiału (19 serwetek i 2 obrusy), wykonanie filetowych zazdrostek (z gwiazdami, dzwonkami, aniołkiem oraz wsią z kościołem na górce i amatorką sanek), wyszydełkowanie gwiazdy betlejemskiej do stroików (3 sposoby), do tego 2 aniołki, 2 kartki z życzeniami oraz torebka (kopertówka) i poszewka na jaśka. Wiele ozdób zgrupowaliśmy w komplety. Najefektowniejsze – bo wrabia się w nie srebrne perełki – są białe bombki, osłonka na świecznik i okrągła zawieszka rozpostarta na obręczy z drutu. Elegancki jest srebrno-biały komplet bombek i serwetek, z których jedną, materiałową, obrabia się koronką i zdobi haftem. Pomysłowością zaskakuje złoty komplet z zielonymi choinkami, które wrabia się w przerabiane słupkami bombki i serwetkę. Rozbawić może zaś zestaw z bałwankami. Ich wizerunki w bombkach i serwetce naszywa się na gotowe robótki, a w poszewce – wrabia.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 5/2019

Obrus: chroni i zdobi, ale może też być powodem do dumy. Jak? Ano, najlepiej zrobić go samemu. Ten numer to świetna okazja, bo znajdziecie w nim proste i trudne modele; okrągłe, kwadratowe, prostokątne, a nawet jeden owalny (z ananasami!). Większość obrusów przerabia się wzorem siatki, np. niemal przezroczysty model z połączonych kwadratów (każdy o wym. 29 × 29 cm), z dużymi różami (śr. obrusu 98 cm) czy z elegancko połączonych pasów (całość 110 × 150 cm). Są też obrusy z materiału, obrabiane koronką. Wart polecenia jest model z zielonym pasem, na którym widnieją przestrzenne kwiatki – och te pęczki ze słupków! Jeśli zaś lubicie łączyć techniki, uszyjcie obrus z materiału, krzyżykami wyhaftujcie na nim róże, a później, obrabiając brzegi, ten sam motyw wyszydełkujcie techniką siatki. No tak, jeszcze ktoś pomyśli, że w numerze są tylko obrusy filetowe, a to nieprawda! Znajdziecie też modele „łańcuszkowe”, np.: czerwony obrus śr. 82 cm z połączonych rozet czy model śr. 53 cm z rybkami w sieci.

Zobacz produkt