Filtruj według

Rok wydania

Rok wydania

Śledź nas

biblioteka wzorów 13 products.

Wyświetlanie 1-12 z 13 elementów

Aktywne filtry

4.9 42

Sabrina Wydanie Specjalne 3/2015

Drogie szydełkomaniaczki, jeśli któraś z was szuka pomysłów na szydełko, to chętnie sięgnie po Sabrinę Wydanie Specjalne, wypełnioną najpiękniejszymi wzorami. Wachlarze, łuki, muszelki, siatki oraz patchworkowe motywy przyciągają wzrok bogactwem splotów. Opanujcie je, a dzięki nim stworzycie swoje własne, niepowtarzalne kreacje. A jeśli nie czujecie się jeszcze zbyt pewnie z szydełkiem w ręku, to zwróćcie uwagę na zamieszczone w zeszycie siedem modeli pięknych dzianin. Ich dokładne opisy, schematy i wykroje pozwolą wam wykonać swój pierwszy w życiu szydełkowy ciuszek. Patchworkowa bluzka, tunika siatkowo-ażurowa, jasnoniebieski żakiet, kamizelka w kolorze fuksji oraz komplet: czapka, mitenki i szal – każda z was znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Wydanie Specjalne 3/2014

Dbamy o zajęcie i rozrywkę dla naszych czytelników podczas wakacji. Przygotowaliśmy dla was zeszyt wypełniony wzorami na szydełko. Wzory pęczkowe, ażurowe, łuki, pajączki, kwiatki i wiele innych, zawierających motywy wzoru ananasowego, rozetki, muszelki, tkane gęsto i bardziej luźno. Dokładne opisy, czytelne zdjęcia i schematy sprawią, że nawet początkujący w dziedzinie szydełkowania z łatwością opanują ich znajomość. Dla utrwalenia zamieszczamy pięć modeli: tunikę, swetry, top oraz pajęczy szal-etolę.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Wydanie Specjalne 4/2013

Zeszyt Sabriny Wydanie Specjalne. Tym z was, którzy nie umieją szydełkować albo zapomnieli, jak to się robi, będzie wielką pomocą, zwłaszcza że zamieszczamy pięć modeli do wykonania świeżo poznanymi wzorami. Również zaawansowani w szydełkowaniu czytelnicy chętnie poznają sploty. Wachlarze, pęczki, łuki, muszelki i ażury – wszystkie wyglądają bardzo ładnie na dzianinie. Zachęcamy do wspólnego szydełkowania!

Zobacz produkt
4.9 42

Mała Diana Extra 1/2019

Numer powstał, aby ułatwić zdobywanie biegłości w szydełkowaniu. Znajdziecie w nim wyraźne zdjęcia i schematy kilkudziesięciu wzorów koronkowych, ażurowych i siatkowych. Przerabiając próbki, warto zmieniać rodzaj włóczki i grubość szydełka, aby sprawdzić, jak rożny można osiągnąć efekt, wykonując ten sam splot. Oprócz wzorów znajdziecie też instrukcje wykonywania m.in. skrzyżowanych słupków i słupków Y oraz podwajania co trzeciego oczka w okrążeniu. W numerze znalazło się też kilka modeli z dokładnym opisem ich wykonania. Jest tunika, którą przerabia się kilkoma siatkowymi splotami, top na ramiączkach, który ozdobiony jest kolorowymi kwadratami, i chusta z naszytymi kołami. Warto pamiętać, że nawet jeśli robótka nie wyjdzie za pierwszym razem, to za drugim, trzecim będzie już bliska ideału, więc warto próbować i eksperymentować.

Zobacz produkt
4.9 42

Mała Diana Extra 2/2018

Wzbogać swoją kolekcję o kolejne 32 sploty, które fantastycznie sprawdzą się na letnie dzianiny. Prezentujemy przewiewne, seksowne i niezwykle oryginalne wzory ażurowe, muszelkowe i siateczkowe. Jeżeli więc masz wybrany fason bluzki, sukienki lub swetra – wybierz wzór, który ci odpowiada, i dopasuj do odpowiedniego modelu. Jeżeli jednak wolisz skorzystać z gotowych projektów, w zeszycie znajdziesz opis wykonania bluzki na ramiączkach przerabianej słupkami reliefowymi wkłutymi głębiej, tuniki, która może być również sukienką, wiązanego sweterka z atrakcyjnymi pętelkami i sukienki, która – gdy przerobisz mniej rzędów z pęczkami – będzie bluzką z kolorową bordiurą. Wykonanie najtrudniejszych spotów wyjaśniamy, prezentując również zdjęcia każdego kroku.

Zobacz produkt
4.9 42

Mała Diana Extra 1/2017

Witamy w królestwie wzorów, a wzór to przecież podstawa udanej bluzki, chustki, sweterka, tuniki i wszystkich tych pięknych rzeczy, które już powstały w waszej głowie, ale które nie nabrały jeszcze ostatecznego kształtu właśnie z powodu nierozwiązanego dylematu: muszelkowy czy kwiatowy, koronkowy czy raczej ze zwartymi wstawkami? W tym numerze oprócz wzorów zilustrowanych schematami znajdziecie też modele gotowe do wykonania: z opisem, schematem i wykrojem. Wykonanie  efektownych brzegów z frędzlami ułatwią obrazki z opisami krok po kroku, a dla leworęcznych mamy małą szkółkę, która zachęci tych, co chcieliby nauczyć się szydełkowania, ale jeszcze nie wiedzą jak.

Zobacz produkt
4.9 42

Mała Diana Extra 3/2016

Szydełkowanie jest wciąż modne, a kto nie umie, ten z łatwością się nauczy dzięki najnowszemu zeszytowi Małej Diany Extra nr 3/16. Zanim przejdziecie do szydełkowania wzorów łatwych i trudnych, których znajdziecie aż 47, to zobaczycie, jak zacząć robótkę, jak zrobić podstawowe rodzaje oczek, jak zamykać, łączyć poszczególne części czy też jak formować dzianinę. Liczne rady i wskazówki opatrzone kolorowymi ilustracjami sprawiają, że to czasopismo jest kompendium wiedzy dla nieumiejących szydełkować, a także dla tych, którzy coś umieją, ale jeszcze nie wszystko.

Zobacz produkt
4.9 42

Mała Diana Extra 1/2012

Zeszyt wypełniony szydełkowymi wzorami. Motywy patchworkowe, wzory ażurowe i muszelkowe, pęczki, koronki, rozetki czy też sploty reliefowe – to wszystko możecie wykonać same na szydełku według naszych schematów, zdjęć oraz opisów. Zaczynamy od oczek łańcuszka, ścisłych oraz słupków, modyfikując je i łącząc na różne sposoby. W numerze 35 wzorów, a także opisy wykonania tuniki, rozpinanego swetra w misterne sploty z pikotkową plisą, topów oraz lekkiej, białej ażurowej chusty z frędzlami.

Zobacz produkt
4.9 42

Wzory i Wykroje 3/2018

Poszerz swoją bibliotekę wzorów na szydełko i poznaj możliwości, jakie dają oczka łańcuszka, półsłupki i słupki. Tematyczne działy pozwolą ci ocenić, do czego może nadać się konkretny splot. Jako pierwsze są wzory podstawowe na ściągacze lub kanwę siatkowych robótek. Kolejne to wzory o zwartym splocie: płaskie, muszelkowe i faliste, które nadają się na poduszki, pledy, podkładki pod talerze, torebki itp., oraz reliefowe, idealne na cieplejsze dzianiny. Planując niepowtarzalne ozdoby z łączonych kolorowych elementów, skorzystaj z techniki granny squares, czyli babcinych kwadratów. Wyjaśniamy, jak je przerabiać i jak łączyć. W numerze znajdziesz też sploty, które najbardziej kojarzą się z szydełkiem: filigranowe wzory siatki, łuków i wachlarzy oraz koronki. Zrobisz z nich lekkie letnie dzianiny z oryginalnym wykończeniem. Aby uzyskać niepowtarzalne efekty, przerabiaj wzory nitkami o różnej grubości i szydełkami o różnych numerach. Takie eksperymenty dają fantastyczne efekty!

Zobacz produkt
4.9 42

Wzory i Wykroje 1/2018

Dla wszystkich zafascynowanych plastycznymi splotami szydełkowymi przygotowaliśmy drugi numer poświęcony warkoczom. Znajdziecie w nim skrócony kurs szydełkowania podstawowych warkoczy, nowy dział kursu warkoczy ze wspólnym oczkiem środkowym oraz dużo wzorów podstawowych, kombinacji warkoczy w przestrzenne układy, warkoczy tworzących bordiury. Na zdjęciu obok mała próbka tego, co prezentujemy w numerze.

Zobacz produkt
4.9 42

Wzory i Wykroje 4/2017

Warkocze na szydełku? Ależ oczywiście! Po tym kursie będziecie mogli ozdabiać swetry, szale, czapki, narzuty czy poduszki wzorami, o których istnieniu nie mieliście pojęcia. Wprawdzie pojawiały się już na modelach skromne warkocze z oczek reliefowych, ale ten kurs i ta biblioteka wzorów, którą prezentujemy w tym wydaniu Wzory i Wykroje to absolutna nowość! Zaczynamy od rzeczy łatwych, by przejść do trudniejszych, tak by nikt się nie zniechęcił po pierwszej próbie. Na zdjęciach obok pokazujemy już te trudne sploty, ale podstawowe warkocze są łatwe do zrobienia. Warto się pokusić, o zrobienie czegoś oryginalnego!

Zobacz produkt
4.9 42

Wzory i Wykroje 3/2017

Już można kupić Wzory na szydełko - drugą część kompendium splotów wraz ze szkołą co trudniejszych oczek, które polecamy wszystkim miłośniczkom szydełkowania. W tym numerze oprócz wzorów pogrupowanych tematycznie znajdziecie też 4 modele z opisami wykonania: top i torbę idealne na lato, chustę - świetny dodatek na wszystkie pory roku oraz tunikę z patchworkowym dołem i krótki sweterek w paski, z którym poradzą sobie nawet panie zaczynające swoją przygodę z szydełkiem. Mamy nadzieję, że przygotowana kolekcja wzorów spełni wymagania i tak uzbrojone będzie mogły stworzyć wszystko, co pomyśli głowa. Sposób przygotowania wzorów jest widoczny na przykładowej stronie, i choć  nie wszystkie są opisane słownie krok po kroku, to wszystkie mają czytelne schematy lub wykresy i stosowne wprowadzenie.

Zobacz produkt