serwetki 243 products.

Wyświetlanie 1-12 z 243 elementów

Aktywne filtry

4.9 42

Anny Robótki 4/2021

Razem czy osobno? W komplecie czy solo? Każda z zamieszczonych serwetek może wystąpić jako gwiazda lub stworzyć z siostrzanym modelem idealną kompozycję. Wysmakowane, wymagające uwagi i umiejętnością, ale też i takie, które są proste do zrobienia. Koronkowy bieżnik z motywów kwiatowych, siatkowe plisy, serwetki kwadratowe, owalne i okrągłe oraz serwetka w technice brugijskiej... tyle w telegraficznym skrócie, by zobaczyć więcej, trzeba sięgnąć do Anny Robótki 4.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki Extra 5/2010

Siatkowe i koronkowe serwetki małe i duże, okrągłe, owalne, o finezyjnych kształtach, np. muszelek. Bieżniki patchworkowe, prostokątne, o kształcie mocno wydłużonej elipsy. Dekoracyjne motywy serc, kuli w komplecie z serwetkami (propozycja na wykorzystanie tej samej rozety). Motywy kwiatowe, gwiazdki, liście oraz efektowne wykończenia brzegów.

Zobacz produkt
4.9 42

Diana Robótki 1/2008

Okrągłe i sześciokątne, z brzegiem łukowym i ząbkowanym, proste i trudne – serwetki na każdy gust. Filetowa zazdrostka z motywem serc, bieżnik z kwiatowym rzędem w środku, melanżowa dekoracja okienna w kształcie kwiatka oraz patchworkowa serweta na tacę – te i inne uczynią mieszkanie bardziej przytulnym. Najciekawsze kształty: rozgwiazdy i fantazyjny też znajdą swoich zwolenników.

Zobacz produkt
4.9 42

Diana Robótki 1/2004

Witamy wszystkich, którzy pasjonują się robótkami szydełkowymi, a także tych, którzy chcą wkroczyć ich piękny świat. Choć robótki szydełkowe są bardzo stare i ich podstawy są niezmienne, to powstają pomysły i kompozycje. We współczesnych serwetkach są pomysły na miarę XXI wieku, choć wiele dzierganych arcydzieł przypomina te, które powstały przed laty..., ale na tym polega ich mistrzostwo!

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 1/2014

Piękne serwetki, eleganckie bieżniki, modele wykonane prostym wzorem siatkowym, a także koronkowe. Serwetki na jeden wieczór, obrusy na stoliki kawowe – dla niecierpliwych, ale i dla tych, którzy mają dużo czasu na szydełkowanie. Jeśli chcecie coś zmienić, to zróbcie serwetkę i ją korzystnie wyeksponujcie, to najłatwiejszy sposób na zmianę wystroju mieszkania.

Zobacz produkt
4.9 42

Diana Robótki 4/2021

Postanowiliśmy oddać klimat gorących dni, wykorzystując do tego barwy kordonków i starając się utrwalić ulotne wrażenia w taki sposób, który jest nam dostępny: szydełkując. Dlatego w tym numerze znajdziecie serwetki i bieżniki w kwiatki, we wzory geometryczne, z koronką, na bazie tkaninowej serwetki lub wykonane techniką siatki, tak by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Ponadto dla zwolenniczek praktycznych dodatków stroju mamy pojemną torbę z modnej cieniowanej włóczki.

Zobacz produkt
4.9 42

Szydełkowanie 3/2021

Serwetki w różnych kształtach: od owalnych po kwadratowe, obrusiki na stoliki kawowe, bieżniki oraz koronki – to wszystko znajdziecie w tym numerze Szydełkowanie.

Jedne zejdą migiem z warsztatu, bo dzięki dużej ilości łańcuszkowych łuków powstają wręcz błyskawicznie, nad innymi spędzicie więcej czasu, ale każdy z proponowanych modeli jest wart uwagi.

Koronki, które kuszą pajęczynowym splotem czy siatki urzekające rysunkiem wzoru i finezyjnymi brzegami, albo bieżniki... które z nich zrobić, by ozdobić dom? Ten wybór pozostawiamy Wam.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki 6/2012

Każdy dzień możecie przywitać serwetką lub bieżnikiem, których schematy i opisy wykonania zamieszczamy. Jeżeli użyjecie nici w wybranym kolorze, z pewnością zdążycie zrobić na szydełku prezent pod choinkę lub dla grudniowych solenizantów. Proponujemy osłonkę na lichtarz wykonaną z takiego samego kordonka, obrus na stolik do kawy, geometryczne bieżniki, ale przede wszystkim serwety i serwetki, różniące się kolorem, łączące różnorodne techniki: koronkową i siatkową na przykład.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki 5/2012

Zeszyt pełen pomysłów na różne kolory i kształty serwetek oraz bieżników. Kusimy Was zatem patchworkiem z kwadratów, długim prostokątnym bieżnikiem, czerwonym obrusikiem na bazie koła, dekorację z kwiatowym motywem, kwadratową i okrągłą serwetką w kolorze zielonym, finezyjny bieżnik w kształcie serwetki, do której dorabiamy boki czy serweta w kształcie oka – to tylko niektóre przykłady.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki 4/2012

Tym razem jako temat numeru wybraliśmy różnorodność. Nasze modele przybrały wiele kształtów, począwszy od kwadratów i prostokątów, przez owale, elipsy, łezki, nie wspominając o formach bardziej złożonych, jak ta serwetka w kolorze ecru powstała na planie kwadratu, do którego dołączono cztery półkola. Wybraliśmy wzory niebanalne, jak tworzące spójną całość zazdrostka, bieżnik i ramka na fotografię; ponadto patchworkowe rozety, siatkowe i koronkowe serwety. Bawimy się również kolorami: biel robótek przeciwstawiamy kolorowym modelom, które natychmiast odmieniają wystrój mieszkania.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki 3/2012

W Sabrinie Robótki oprócz serwetek czy bieżników zamieściliśmy także narzutę oraz dwie siatkowe firanki, tak aby również wasze okna i łóżko zmieniły wygląd dzięki odświętnej szacie. Podoba się nam również śnieżnobiała patchworkowa serwetka, której pojedyncze elementy przypominają małe wiatraki, a całość wygląda bardzo pociągająco.

Zobacz produkt
4.9 42

Sabrina Robótki 2/2012

Ten zeszyt Sabriny Robótki zachęca, abyśmy oprócz tradycyjnego białego kordonka użyły do robótek barwnych nici. Warto je bardzo efektownie skontrastować z wystrojem wnętrz i uzyskać wspaniałe efekty kolorystyczne. Rozmaite kształty bieżników i serwetek, w tym takie, w których dzięki wykorzystaniu kawałka obrębionej tkaniny uzyskamy inną jakość. Serwetkę warto również naszyć na powłoczkę od poduszki i w ten sposób uzyskać indywidualną, niepowtarzalną formę. Zachęcamy do zabawy kolorem i wzorem!

Zobacz produkt