Filtruj według

Rok wydania

Rok wydania

Śledź nas

Aktywne filtry

4.9 42

Moje Atelier 4/2010

Nie trzeba być doświadczonym artystą, by móc namalować udany obraz. Bogata wiedza teoretyczna i znajomość historii sztuki też nie są konieczne. Wystarczy mieć wymienione w numerze akcesoria, skopiować na blejtram wzór z dołączonego arkusza, a potem krok po kroku podążać za szczegółowymi instrukcjami i porównywać wyniki swej pracy ze zdjęciami obrazującymi etapy powstawania obrazu. Przekonajcie się sami! Wykonując własne reprodukcje przedstawionych w numerze obrazów, nie ograniczamy się jedynie do farb. Sięgamy po lakier, który nada szkłu połysk zbliżony do naturalnego i po pastę strukturalną, która odzwierciedli fakturę piasku pustyni i pozwoli nam ukształtować wypukłości kwiatowych płatków. Efekt 3D uzyskamy też za sprawą drobnych akcesoriów, takich jak palemka do drinków czy ziarenka kawy. Rezultatem łączenia różnych technik są piękne, zachwycające swą oryginalnością dzieła.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Atelier 2/2011

W niniejszym wydaniu Mojego Atelier przedstawionych zostało 5 projektów – rysunków wykonanych kredkami, pastelami i ołówkiem. Tematyka zamieszczonych rysunków – kwiaty, pejzaż i zwierzęta – przemówi do każdego miłośnika natury. Oprócz szczegółowych opisów wykonania i zdjęć krok po kroku obrazujących etapy pracy w numerze także wiele przydatnych informacji i wskazówek. Każdy projekt poprzedzony jest bogato ilustrowanym wstępem, dzięki czemu przed przystąpieniem do rysowania będziecie mogli dokładniej przeanalizować wybrany motyw.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Atelier 3/2011

Należycie do osób wrażliwych na sztukę i kochających naturę? Korci Was, by sięgnąć po ołówek lub kredkę i samodzielnie przelać na papier intrygujący Was obraz, ale brakuje Wam wiary we własne umiejętności? Koniecznie zajrzyjcie do niniejszego wydania Mojego Atelier! 6 projektów poświęconych zwierzętom, kwiatom i martwej naturze. Barwne fotografie i wykonane na ich podstawie szkice wsparte fachowymi komentarzami wprowadzą Was w temat, a szczegółowe instrukcje i zdjęcia obrazujące etapy pracy nad rysunkiem krok po kroku poprowadzą do sukcesu. Będziecie pozytywnie zaskoczeni osiągniętymi przez Was efektami!

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Atelier 1/2012

Pragniecie rozwijać swoje umiejętności rysowania, a do tego jesteście prawdziwymi miłośnikami zwierząt? Ten numer został stworzony specjalnie dla Was! Są w nim podstawowe wiadomości o niezbędnych materiałach i akcesoriach, praktyczne wskazówki i porady i wreszcie – projekty obrazów ze szczegółowymi instrukcjami wykonania i pomocniczymi zdjęciami obrazującymi krok po kroku etapy tworzenia. Projekty obejmują rysunki wykonane ołówkiem, węglem i kredkami. Bogata tematyka projektów – pies, kociak, rzekotka, koronnik czarny, słoń, klacz ze źrebakiem – pozwoli każdemu znaleźć interesujący go motyw. Przestudiujcie dokładnie projekty i związane z nimi działy, a dowiecie się, jak rysować, by nadać Waszym pracom realistyczny charakter. Odpowiedzi na wiele istotnych pytań: jak określić proporcje i kształty zwierzęcia, wymodelować światłocieniem jego sylwetkę, nadać oczom blasku, przedstawić pióra, oddać strukturę skóry czy miękkość futerka.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Atelier 2/2012

Oto numer w pełni poświęcony malowaniu kwiatów. Oprócz 9 starannie opracowanych projektów (róże, maki, piwonie, irys, mieczyki, gerbery, magnolie), są w nim również praktyczne wskazówki i opisy technik malarskich. Gotowe do skopiowania motywy, szczegółowe instrukcje i zdjęcia obrazujące etapy tworzenia obrazów pomogą Wam w wykonaniu dzieł. Możecie wybierać spośród obrazów malowanych akwarelami i farbami akrylowymi. Nie zabraknie też kompozycji z wykorzystaniem pasty strukturalnej. Każdy obraz utrzymany jest w innym stylu i w innej kolorystyce. Słowem, każdy miłośnik kwiatów i każdy malarz hobbysta znajdzie tu coś w sam raz dla siebie!

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Atelier 3/2012

Malowanie od podstaw? To nic trudnego! Wystarczy odrobina chęci i odpowiedni materiał pomocniczy! Niniejsze wydanie „Mojego Atelier” to doskonałe połączenie teorii z praktyką, które nawet początkującym pozwoli osiągnąć sukcesy artystyczne. W numerze podstawowe informacje o niezbędnych materiałach, objaśnienia kluczowych zagadnień, profesjonalne porady i wskazówki, jak i propozycje projektów do samodzielnego odtworzenia. Projekty, opatrzone starannie opracowanymi opisami wykonania i zdjęciami obrazującymi etapy tworzenia, dają możliwość wypróbowania i utrwalenia nowo zdobytej wiedzy. Różnorodność technik (farby akrylowe, farby akrylowe w połączeniu z pastelami, akwarele, kompozycja wzbogacona o elementy kolażu) i bogata tematyka (łąki, pola, wzgórza, morze, afrykańska sawanna, toskański pejzaż, latarnia morka, żaglówki) zadowolą nawet najbardziej wymagających Czytelników. „Moje Atelier” to doskonała pozycja zarówno dla tych, którym do tej pory brakowało wiary we własne umiejętności, jak i dla tych, którzy pragną pogłębiać wiedzę i rozwijać swój talent.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Atelier 4/2012

Inspirowany zimowymi krajobrazami zeszyt Mojego Atelier. W numerze sześć projektów do samodzielnego odtworzenia: niedźwiadek, zimowy pejzaż, mandarynki, baldachy w szadzi, świeca oraz jeleń. Będziecie rysować kredkami woskowo-akwarelowymi, ołówkiem i suchymi pastelami. Liczne zdjęcia, szkice pomocnicze i rady profesjonalisty pozwolą Wam stworzyć samodzielnie małe dzieło sztuki.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Atelier 1/2013

Numer Mojego Atelier poświęcony jest technice malowania farbami płynącymi. Gdy bowiem mocno rozwodnimy farby akrylowe, one się rozlewają, dzięki czemu powstają niezamierzone efekty, a my możemy tworzyć obrazy wyjątkowe i niepowtarzalne. Jest też szkółka malowania, która krok po kroku ułatwi Wam samodzielne namalowanie obrazu. Do dzieła zatem!

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Atelier 3/2013

Rysowanie jest nie tylko sztuką, ale i fascynującą przygodą. Wielu z nas oddawało się temu przyjemnemu hobby, rysunki często jednak trafiały do szuflady. A szkoda, ponieważ każdy z nas ma przynajmniej odrobinę talentu i wystarczy niewielka pomoc, aby talent ten mógł się rozwijać. Mamy nadzieję, że taką pomocą będzie dla Was niniejsze „Moje Atelier”. W nim wzięte z natury motywy kwiatów, zwierząt i krajobrazów oraz ćwiczenia, dzięki którym nauczycie się szkicować podstawowe kształty, rysować krok po kroku, a także łączyć kolory i operować światłocieniem.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Atelier 1/2014

„Moje Atelier” uczy i inspiruje. W niniejszym numerze skupimy się na rysowaniu – ołówkiem, kredkami, tuszem, węglem i pastelami. Przyjrzymy się z bliska kotu i margerytce, przelejemy na papier urokliwy pejzaż i poczciwie wyglądającego osiołka. Studiując przedstawione w numerze przykłady, przekonacie się, że otaczający nas świat pełen jest inspiracji, a każdy temat na rysunek jest dobry: chociażby para schodzonych butów, czy para eleganckich szpilek. Dowiecie się też, w jaki sposób uczynić nieruchomy obraz dynamicznym, i ekspresyjnym, w jaki sposób wyrazić na papierze ruch – projekt przedstawiający uchwyconą w tańcu parę pozwoli Wam krok po kroku przećwiczyć zdobytą wiedzę.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Atelier 3/2014

Inspiracją do stworzenia przedstawionych w niniejszym zeszycie obrazów było piękno otaczającej nas natury. Znajdują się wśród nich również obrazy o tematyce jesiennej: pejzaż, miechunki, słoneczniki. A może zechcecie wprowadzić do Waszego mieszkania namiastkę lasu – za sprawą pięknych motywów z jeleniem bądź dzięciołem? Albo uatrakcyjnić wystrój mieszkania oryginalną, abstrakcyjną kompozycją lub pełnym ciepła motywem dziecięcych stópek? Przekartkujcie zeszyt! Większość obrazów malujemy farbami akrylowymi, choć będziecie mieli też okazję, by sięgnąć po farby olejne, a mała szkółka rysowania przybliży Wam technikę rysowania kredkami akwarelowymi i rozmywania ich wodą. Zabawimy się również w rysowanie pisakami fantazyjnych wzorów, które wydają się wyjątkowo skomplikowane, a w rzeczywistości wymagają jedynie przestrzegania kilku prostych wskazówek. Dowiecie się ponadto, w jaki sposób upodobnić malowane powierzchnie do drewna bądź kamienia, np. do drogocennego marmuru.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Atelier 4/2014

Idzie zima, a wraz z nią długie wieczory, które będziemy spędzać w domu. Wykorzystajcie ten czas na rozwój swoich artystycznych zdolności! „Moje Atelier” posłuży Wam pomocą. W niniejszym zeszycie nie tylko liczne porady i wskazówki, jak rysować i ćwiczyć, ale i inspirujące motywy, idealne do samodzielnego odtworzenia. Rysunki opatrzone są zdjęciami, krok po kroku obrazującymi etapy tworzenia. A czym konkretnie zajmiemy się tym razem? Skupimy się na rysowaniu ołówkiem i kredkami akwarelowymi. Sięgniemy również po pastele suche i akwarele. Przyjrzymy się z bliska naszym domowym pupilom i postaramy się uchwycić charakterystyczne dla nich pozy. Zabawimy się w tworzenie kolaży i poeksperymentujemy z interesującą techniką frottage’u, polegającą na zdejmowaniu odcisków z najrozmaitszych przedmiotów. Będzie też co nieco o lawowaniu i o ołówkach rozpuszczalnych w wodzie.

Zobacz produkt