Filtruj według

Rok wydania

Rok wydania

Śledź nas

Aktywne filtry

4.9 42

Diana Wydanie Specjalne 2/2017

Na grzybobranie? - niekoniecznie do lasu, ale po pomysł, jak zrobić koźlaki z jeżykiem, by powstała dekoracja w słoju zapraszamy na nasze strony. Jesienne ozdoby można wykonać w różnych technikach: wspaniałe dynie z siatki oklejonej opaskami gipsowymi, miechunkowe skrzaty z bibuły przestrzennej, a śnieżne sowy ze styropianowego jajka i masy do modelowania schnącej na powietrzu. Jeszcze tylko potrzebujecie kilku piórek, kawałków gałązek, mchu i szyszek, by ozdobić  figurki ptaków - ich tułowia są zrobione ze starych gazet. Kto poszukuje inspiracji do zabawy filcem - w tym numerze znajdzie raj dla siebie: okładka na notes, etui na komórkę, koszyczek na owoce i wspaniałe strachy, które pilnują pola.

Zobacz produkt
4.9 42

Diana Wydanie Specjalne 1/2018

To kierowany do dzieci zbiór pomysłów na wielkanocne dekoracje wraz z dokładnym opisem ich wykonania. Niektóre modele robi się wyłącznie z papieru, jak np. kartki świąteczne, do innych potrzeba jeszcze tasiemek, piór, guzików, butelkę, małej doniczki, wydmuszek itp. Kaczuszki pływające w stawie robi się z masy fimo, puchate zwierzątka z wełny, a kwiatki i tabliczkę na drzwi z papieru welurowego. Większość ozdób przyda się na czas świąt, jak np. tabliczki na stół z imionami domowników, biżuteria z masy fimo, obrazek z origami, ramka na zdjęcie, dzwonki wietrzne lub papierowy koszyczek na pisanki.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Dekoracje 2/2018

Tradycyjne lub awangardowe, z modnego korka lub betonu, a także z szyszek, papieru i filcu - świąteczne dekoracje, które znajdziecie w tym numerze "Moje Dekoracje" sami wykonacie i możecie z dumą zaprezentować bliskim i znajomym. Ozdoby choinkowe, które będziecie chcieli podarować, bo są tak efektowne oraz stroiki, by stworzyć bożonarodzeniowy nastrój, a dodatkowo opakowania na prezenty w kształcie mikołaja, renifera i bałwanków. Te święta na pewną będą wspaniałe, bo gdy do naszych pomysłów dodacie szczyptę swojej inwencji, to powstaną arycydzieła.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Dekoracje 1/2018

Wielkanoc to okazja, aby oryginalnie ozdobić mieszkanie. Najnowszy numer „Moich Dekoracji” pełen jest oryginalnych pomysłów. Są tabliczki do zawieszenia ze sklejki, zawieszki na gałązki z filcu albo wykonane w technice quillingu. Podpowiadamy, jak udekorować stół plastikowymi jajkami oraz jak wykonać kartonowe pudełka i opakowanie na drobne prezenty. W zaszycie znajdziecie też kompozycje z ptaszkami lub kotem z masy modelarskiej, ozdobne pisanki ze styropianu lub wydmuszek z gęsich jajek, drewniane zające do postawienia na parapecie, papierowe stado kur oraz wiele innych ozdób.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Dekoracje 3/2019

Macie ochotę pięknie i różnorodnie przystroić wasze domy na święta? Sięgnijcie po ten numer. Znajdziecie w nim opisy wykonania ozdób z papieru, dekoracji z drewna, dodatków z materiału oraz drobnych elementów ze styropianu i masy modelarskiej. To zabawa dla całej rodziny, bo gdy dorośli już się zmęczą wyrzynaniem kształtów ze sklejki, nawiercaniem dziur i zszywaniem tkaniny, dzieci mogą zabrać się za malowanie, sklejanie i dekorowanie. Jako pierwsze proponujemy waszej uwadze papierowe kwiaty i gwiazdki na wieniec, lampion oraz kartki pocztowe. Z drewna zróbcie bałwanki oraz renifery, a z materiału uszyjcie poduszki z aplikacjami i lampkami ledowymi, zawieszki w kształcie mikołaja, pierścienie na sztućce oraz skrytkę na drobiazgi w kształcie kota i ogrzewacz w kształcie lisa. W numerze znajdziecie też filcowe skrzaty i styropianowe aniołki ze skrzydłami z aluminium oraz styropianowo-filcowe pingwiny i bałwanki – te ostatnie mogą skrywać drobne prezenty. Owocnego dekorowania!

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Dekoracje 2/2019

Oto lek na jesienne bolączki. Na dżdżyste dni pomogą wieńce, które zrobicie z pędów powojnika, bibuły i perliczych piór albo z wełnianego sznurka i drutu. Z obniżeniem nastroju poradzą sobie zawieszki liście z wełnianej taśmy. Świetne są też szyte z bawełny gruszki i jabłka, wyklejany jedwabnym papierem obraz oraz aplikacja na tamborku. Najlepiej jednak działa częste zerkanie na grzyby i kruki z betonu. Podobny efekt dają dekoracje ze sklejki i drewna: lis i sowa, paw z ogonem z aluminiowego drutu oraz sowy z nieheblowanych desek. Na chłody też coś mamy: poduszkę jeża, którego igły prawdziwie rozgrzewają. Jesienną niedogodnością są też ciemności. Im zaradzi lampa, której abażur łatwo zrobić ze sznurka usztywnionego na balonie i papieru jedwabnego. Równie pomocne są świeczki w świecznikach z betonu. A dla najcięższych przypadków zapadających na bezsilność i nudę mamy ozdoby, którymi daje się rzeczom drugie życie! Z butelek zróbcie wazony, a ze starej serwetki i tasiemek – łapacz snów. Tylko przed robieniem dekoracji zapoznajcie się z treścią opisów wykonania.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Dekoracje 2/2020

Nie chcesz w święta otaczać się banalnymi ozdobami? Weź sprawy w swoje ręce i samodzielnie stwórz oryginalne dekoracje. To nie jest trudne, tym bardziej że w numerze znajdziesz projekty ilustrowane zdjęciami, dokładne opisy wykonania ozdób i spis potrzebnych materiałów. W ostatniej kwestii planujemy cię zaskoczyć, bo ze spinaczy do bielizny i słomianych gwiazdek zrobisz płatki śniegu; ze sznurka konopnego i drewnianych kul – aniołki, z tektury – gwiazdy podświetlone lampkami LED, a z deski, sklejki i filcu – kota i psa w zgodzie świętujących Boże Narodzenie. Namawiamy cię też do wygrawerowania gwiazdek na szklanym świeczniku, wycięcia z kartonu domków do nastrojowego oświetlenia i uszycia z filcu mikołaja, a z polaru dwóch bałwanków.
Mamy też kilka pomysłów na opakowanie prezentów. Zaskocz bliskich pudelkiem z choinką na korku od wina, fiolką aniołkiem lub zabawnym opakowaniem książki. Dla przyjaciół zrób zaś kartki z życzeniami – powiedzą więcej niż esemes z emotikonami.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Dekoracje 1/2020

Zobaczcie, jakie fajne ozdoby można zrobić na Wielkanoc. W tym czasie najważniejsze są oczywiście pisanki, dlatego w numerze jest szkółka malowania jajek tuszem, woskiem lub farbami iryzującymi. Podpowiadamy też, jak na farbie wydrapać dowolny rysunek. Skoro jesteśmy przy jajkach: mamy pomysł na udekorowanie ich do śniadania – uwaga – papierowymi uszami! Nie tylko dzieci będą zaskoczone. W numerze znajdziecie też uszyte z filcu zawieszki w kształcie jajek (i kurek). Ze styropianowych, otwieranych jajek robimy wieniec na talerzu, baranki ze skrytką na cukierki oraz wiosenne ozdoby. Przejdźmy jednak do zajączków. Ich słuchy zainspirowały nas do zrobienia papierowych koszyczków na prezenty i ozdób z drewnianych słupków. Ale mamy też inne postaci. Z papierowej rafii i drucików powstały elfy do zawieszenia na gałązkach, z różnego rodzaju papieru i kredek akwarelowych – świąteczne kartki, z nieprzemakalnego materiału, akrylowych farb i waty – szalone kury, a z płyty pilśniowej – kolorowe ptaszki. Numer kończymy rzeźbieniem w świecach.

Zobacz produkt
4.9 42

Moje Dekoracje 1/2021

Oto pomysły na dekoracje z okazji Wielkiej Nocy, wiosny i walentynek, które uruchomią twoją wyobraźnię, potwierdzą zdolności manualne, a może nawet nauczą nowej techniki.
W dziale „Wiosenny warsztat” znajdziesz m.in. owalną zawieszkę z kwiatami z tektury i cebulki (z bombek) w małych doniczkach. W ramach warsztatu papierniczego zrobisz kwiaty z papieru jedwabnego i bibuły, świąteczne kartki oraz opakowania w kształcie kur.
Osobny dział poświęcamy walentynkom. Dla ukochanej osoby zrób ozdobne serce, skrzynkę na przybory do domowego spa albo pudełka.
Jeśli lubisz pracę z piłą, wiertarką i pędzlem zajrzyj do działu „Warsztat majsterkowicza” i zrób kwokę lub zakochane zające. W kolejnym dziale bardziej potrzebne niż ostre narzędzia są zręczne palce. Nimi uszyj zające z filcu lub aplikacje na bawełnianej torbie. Wyjaśniamy też, jak zapleść z makramy zawieszki.
A jeśli lubisz się pośmiać, zrób zające buszujące w donicach. Ta dekoracja może cię bawić aż do końca lata.

Zobacz produkt