Filtruj według

Rok wydania

Rok wydania

Śledź nas

Anna Robótki 38 products.

Wyświetlanie 1-12 z 38 elementów

Aktywne filtry

4.9 42

Anna Robótki 5/2021

Już dni zrobiły się krótkie, mamy więcej czasu na to, co sprawia nam przyjemność. Sięgając w myśli po kordonek i szydełko, nie zawsze mamy sprecyzowane to, co właśnie chcemy zrobić. W tym numerze Anny Robótki czekają relaksujące propozycje: siatkowe bieżniki, śliczne koronkowe serwetki, patchworkowy nieduży bieżnik z rozetek. Klasyczne graficzne wzory urzekają symetrią i prostym rysunkiem, kształty pozwalają znaleźć ten akurat potrzebny do wystroju mieszkania. Choć na okładce prezentujemy tylko jedną poduszkę, to według tego samego schematu postępowania z zamieszczonych w numerze serwetek, możecie zrobić całą ich kolekcję.

Zobacz produkt
4.9 42

Anny Robótki 4/2021

Razem czy osobno? W komplecie czy solo? Każda z zamieszczonych serwetek może wystąpić jako gwiazda lub stworzyć z siostrzanym modelem idealną kompozycję. Wysmakowane, wymagające uwagi i umiejętnością, ale też i takie, które są proste do zrobienia. Koronkowy bieżnik z motywów kwiatowych, siatkowe plisy, serwetki kwadratowe, owalne i okrągłe oraz serwetka w technice brugijskiej... tyle w telegraficznym skrócie, by zobaczyć więcej, trzeba sięgnąć do Anny Robótki 4.

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 1/2014

Piękne serwetki, eleganckie bieżniki, modele wykonane prostym wzorem siatkowym, a także koronkowe. Serwetki na jeden wieczór, obrusy na stoliki kawowe – dla niecierpliwych, ale i dla tych, którzy mają dużo czasu na szydełkowanie. Jeśli chcecie coś zmienić, to zróbcie serwetkę i ją korzystnie wyeksponujcie, to najłatwiejszy sposób na zmianę wystroju mieszkania.

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 3/2021

Wzory siatkowe i koronkowe, kształty serwetek od kwadratu po owal, ale w numerze dominują ażurowe łuki, kwiaty i  finezyjne ząbki. Znajdziecie wśród też serwetki jako komplet, plisy do ozdobienia regałów oraz kwadratową serwetkę siatkową przerabianą w okrążeniach, tak by nikt nie nudził się podczas szydełkowania. Możecie wybrać sploty proste lub trudne, ale efekty zawsze będą wspaniałe.

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 2/2021

Chcesz wyszydełkować ozdobę? W numerze znajdziesz schematy serwetek przerabianych koronką, w tym brugijską, oraz wzorem siatki. Wykonanie każdej robótki opisaliśmy dokładnie, niezależnie od tego, czy przerabiasz ją w rzędach, okrążeniach, patchworkiem, czy jako obrąbek.
W numerze jest m.in. serweta śr. 49 cm z centralną rozetą otoczoną pasem siatki, filetowa serwetka o wym. 30 × 31 cm z różami i serwetka śr. 38 cm w kształcie gwiazdy. Z minimalistycznych ozdób polecamy siatkową serwetkę o wym. 35 × 35 cm z trzema kwiatkami w rogu, a z bogato zdobionych – obrus o wym. 68 × 68 cm z motylami i patchworkowym brzegiem.
Inną grupę tworzą serwetki z materiału. Wśród nich jest m.in. model wykończony koronką brugijską; serwetka, którą otaczają płatki z ananasów (82 cm średnicy) oraz patchworkowa szachownica z szydełkowanych i materiałowych kwadratów (57 × 57 cm).
Wyjątkową propozycją jest zawieszka na metalowej obręczy (śr. 20 cm), z pękiem mleczy.

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 6/2020

Szydełkowanie łagodzi stres wywołany złymi wiadomościami i szarugą za oknem. To udowodnione, dlatego przygotowaliśmy aż dwanaście okrągłych serwetek, dwa kwadratowe modele, obrus, zazdrostkę, taśmę z ptakami i chwytaki do garnków z motywem jabłoni.
W numerze wyróżnia się serwetka śr. 42 cm z równomiernie rozplanowanymi wzorami oraz model śr. 44 cm o kontrastowym połączeniu lekkiej rozety ze zwartymi splotami ananasa. Za to w dwóch serwetkach (śr. 52 i 42 cm) w siatkę mistrzowsko wpleciesz motywy florystyczne. Ale to nie wszystko! Jest też cudo śr. 56 cm, które, choć zaczniesz je przerabiać filigranową gwiazdką, to już po chwili okaże się, że robisz wyraziste ananasy i rozłożyste wachlarze. Jest też kwadratowa serwetka z rozetek łączonych jak w patchworku.
Korzystając z naszych wykresów, wzorem siatki zrobisz obrus (86 × 126 cm) w geometryczne ornamenty, rustykalną zazdrostkę i taśmę z ptakami.
Cóż, zostaje tylko usiąść wygodnie, zamiast telewizora włączyć muzykę i szydełkować!

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 4/2020

Różnej wielkości robótki, które wyszydełkujesz niezależnie od ilości wolnego czasu.
Najwięcej pracy wymaga obrus o śr. 52 cm, zwłaszcza jeśli zrobisz wszystkie zaplanowane w nim słupki. Równie mile wypełnisz czas, szydełkując okrągłe serwetki, np. tę z gwiazdą w centrum i wachlarzami na obrzeżach (śr. 40 cm) lub z kwiatem otoczonym ananasami zrobionymi z grup pięciu przerabianych razem słupków (śr. 38 cm). A może wolisz kwadratowe serwetki we wzór siatki? Zdobią je nie tylko „wymalowane” słupkami kwiaty, ale i koronkowy brzeg. Każdą wolną minutę warto też poświęcić serwetce z węzłami Salomona. Te lekkie sploty cudnie równoważą tradycyjny wzór ananasów.
Z mniejszych robótek proponujemy obrabianie filetem serwetek (ośmiokątnej lub w kształcie kwiatu) albo zrobienie kwadratowych lub okrągłych podkładek o śr. 12,5–18 cm. Ale uwaga, jest jeszcze mniejsza opcja: cztery pierścienie do świec (śr. 11–14 cm). A jeśli lubisz łączyć małe w duże, skuś się na patchworkowy bieżnik.

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 1/2020

Jeszcze zima się nie dopełniła, a tu – patrzcie! – ukwiecony numer. Zaczynamy ostrożnie serwetką z gwiazdą w środku i promieniście rozchodzącymi się gałązkami – ciekawe połączenie oczek łańcuszka i słupków. Kolejne modele to: serwetka z wyszydełkowanymi na siatkowym tle listkami, siateczkowa naszywka na poduszkę z motywem kwiatu lilii, wielokątna serwetka z przebiśniegami oraz prostokątna ozdoba z kwiatkiem. Mamy też dwie serwetki, które mimo niewielkich rozmiarów wymagają kunsztu: obie są kwadratowe, obie mają rozetę w środku, różnie jednak meandruje w nich przebieg linii.  Zwróćcie uwagę również na małe cudeńko: okrągłą serwetkę z doczepionym wianuszkiem rozet (lub kwiatków, jak kto woli). Oprócz tego są m.in. różowe serwetki z ciekawym obramowaniem oraz trzy białe ozdoby wymagające nie lada precyzji. Numer zamyka kwadratowa serwetka z kwiatami na rogach i florystycznymi esami-floresami.

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 6/2019

Filigranowe wzory, eleganckie siatki i zachwycające sploty – robótki w tym numerze naprawdę warte są uwagi. Najwięcej cierpliwości wymagają duże serwety: z tuzinem kwiatów, które otaczają trzynasty pąk (56 cm śr.); w zygzaki i szlaczki (54 cm śr.); z wachlarzami, pajączkami i centralnie ułożoną rozetą (39 cm śr.) oraz siatkowa w romby, którą tworzą połączone kwadraty (66 × 66 cm). Dużo satysfakcji przyniesie wam przerobienie dwóch ażurowych serwetek, jednej z finezyjnym brzegiem, a drugiej z ogników ułożonych w kręgu. Mamy też schematy do trzech koronek, którymi możecie ozdobić chusteczki, nadając im romantyczny styl. A na dokładkę zróbcie podłużną serwetkę z esami-floresami nawiązującymi do minionych wieków (40 × 62 cm). Ze świątecznych ozdób proponujemy zaś trzy czworokątne serwetki przerabiane techniką siatki, z motywem gwiazdy. Jedną z nich zdobi pas małych pajączków i obramowanie z wachlarzami.

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 5/2019

Nowe pomysły, nowe wzory! Jedne objawiają się na serwetkach, inne na bieżnikach lub zazdrostce. W numerze znajdziecie modele w siatkę, nie tylko tę tradycyjną, są bowiem i bardziej wymyślne sploty, oraz kilka wyrafinowanych filigranów. A teraz dowody. Prostą siatką przerobicie czworokątne serwetki z motywem kwiatu z listkami (na jednej jest też motyl) oraz bieżnik (53 × 92 cm) z imponującym rysunkiem. Zazdrostka to już inna sprawa, bo czy jej splot – z okrągłymi prześwitami – można nazwać siatką? Sami oceńcie. Połączenie zwartych słupków i okrągłych dziurek znajdziecie w kwadratowej (50 × 50 cm) serwetce w romby. Siatka pojawia się w wielu robótkach, np. w tych z wrabianymi perełkami, uwagę zwraca jednak delikatna okrągła piękność z rysunkiem gałązek, z których rozchodzi się siatka z łańcuszka. Ciekawym projektem jest też serwetka-kwiat z motywami wachlarzy wypełnionych przerabianymi razem trzema słupkami. Nic jednak nie przebije bieżnika (29 × 52 cm) z kwiatami, czyli modelu z okładki. Czyż płatki i obramowanie nie przypominają wam frywolitki?

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 3/2019

W numerze znajdziecie wyjątkowe projekty serwetek, dokładne schematy i opisy wykonania oraz zdjęcia, na których pokazano, jak mogą wyglądać gotowe robótki. Najliczniejsza jest reprezentacja okrągłych serwetek. Jeden model z gwiazdami pięknie prezentuje na okładce, ale w środku znajdziecie też inną serwetkę z tym samym motywem otoczonym jednak rozchodzącymi się liniami i szerokimi wachlarzami – projekt wart uwagi. Są też modele ze spiralnie układającym się splotem, z zygzakami i wężykami oraz przerabiane filigranowymi wzorami. Ciekawym projektem jest serwetka z motywem kłosów, którą otacza koronka z półokręgów, oraz gęsto przerabiany model z motywami ananasa, które do złudzenia przypominają ogniki. Miłośnicy techniki siatkowej też znajdą coś dla siebie, np. dwie kwadratowe serwetki z florystycznymi motywami oraz okrągły model z wizerunkiem małego aniołka. Z mniejszych projektów proponujemy koronkę oraz gustowną ozdobę do przyszycia na ręcznik.

Zobacz produkt
4.9 42

Anna Robótki 2/2019

W tym numerze znajdziecie pomysły na robótki, które będą nieocenioną ozdobą waszej przestrzeni. Możecie wybierać między wieloma serwetkami, kilkoma bieżnikami, trzema ozdobami na jaśki, firanką i dwiema koronkami z tasiemką. Z serwetek mamy głównie okrągłe modele, jedne dla początkujących, inne dla zaawansowanych. Jest jeszcze koronka brugijska, różowy model przerabiany słupkami i dwa projekty z przewagą delikatnych łańcuszków. Bieżniki proponujemy zrobić w trzech technikach: przez łączenie kwadratów jak w patchworku, obszycie materiału zgrabnymi rozetkami lub przerobienie motywów wzorem siatki. Technikę filetową zastosowaliśmy też w projekcie firanki ze sceną rodzajową oraz w ozdobach na jaśki z ptaszkami, sercem i gwiazdą otoczoną wieńcem. A ponieważ takie robótki wymagają odpowiedniej przeciwwagi, w tym numerze znalazły się też misterne koronki z kolorowymi tasiemkami.

Zobacz produkt